Instagram Mavi Tik Onay Talebi Formunu Herkese Açık Hale Getirdi!

Instagram Mavi Tik Onay Talebi Formunu Herkese Açık Hale Getirdi!

5 Eylül 2018 0 Yazar: alikaya
1

Sosyal medyada ağzı olan konuşmakla kalmıyor; klavyesi olan da istediği kişilerin adına hesap açarak kara propoganda veya yetkisiz paylaşımlar yapabiliyor. Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal platformlar, kullanıcı adının yanına iliştirdikleri bir mavi tik işareti sayesinde kolayca resmi hesap ile resmi olmayanları birbirinden ayrıştırabiliyor.


(Bu alana reklam vermek için bana e-mail üzerinden yazabilirsiniz /e-mail sayfanın en alt kısmında yazılıdır )

Instagram tarafından doğrulanmış bir hesap olmanın şüphesiz birçok faydası var. Kullanıcıların sizin ne idüğü belirsiz biri olmadığınızı anlaması, güven oyunu arttırması, sahte hesapların büyüsüne kapılmaması gibi başlıca faydalarını buna örnek olarak sayabiliriz. Instagram’a mavi tik onayı için herkes başvurabiliyor fakat onay almanız için Instagram’ın bazı belli başlı şartları var.

|> Hangi hesaplar Instagram mavi tik onayı alabilir?
Doğrulanabilir Hesaplar: Gerçek bir kişi, kurum veya işletme hesapları.
Benzersiz Hesaplar: Dile özgü hesaplar için istisnalar dışında kişi veya işletme başına yalnızca bir hesap doğrulanabilir.
Aktif Hesaplar: Mavi tik onayı alacak hesapların geçerli bir biyografi bilgisi, profil fotoğrafı ve en az bir yayını bulunmalıdır. Ayrıca hesaplar Bio açıklaması üzerinden farklı sosyal medya hesaplarına bağlantı vermemiş olmalıdır.
Önemli Hesaplar: Hesap tanınan bir kişiye sahip olmalı ve Instagram üzerinde sıkça aranıyor olmalıdır.
Politika Uyumluluğu: Bunların dışında; hesapların Instagram’ın kullanıcı sözleşmesi şartlarına uyması ve şartların herhangi birini ihlal etmiyor olması gerekmektedir.

|> Instagram için mavi tik (doğrulanmış hesap) başvurusu nasıl yapılır?
Mavi tik onayı almak istediğiniz Instagram profiline mobil cihazınızdan giriş yaptıktan sonra:

Profilinize gidin.
Menü ikonuna dokunun.
Ayarlar’ı seçin.
Doğrulama Talebi seçeneğine girin.
Bu sayfadan hesabınızı doğrulamak için kullanıcı adınızı, ad soyad ve doğrulama için geçerli bir kimlik belgesini ek olarak Instagram’a göndermeniz gerekecek. Gönderilen verilen sadece Instagram tarafından incelenecek ve gizlilik politikası kapsamında korunacaktır.

|> Mavi tik onayı almak ne kadar sürecek?
Doğrulama talebinizi göndermenizin ardından Instagram’ın size dönüş yapması, mevcut yoğunluğa göre değişiklik gösterebilecek. Talebiniz incelendiğinde, olumlu veya olumsuz olacak şekilde geri dönüş yapılacak ve bu bildirime mobil Instagram uygulaması üzerinden erişebileceksiniz. Eğer Instagram, profilinizi onaylamak için yetersiz bulursa bir sonraki doğrulama talebini göndermek için en az 30 gün beklemeniz gerekeceğini de hatırlatmakta fayda var

Bu günlük konumuzun burada sonuna gelelim. Okuduğunuz için teşekkürler. Oyun , oyun yapımı ve teknoloji haberleri ve bilgileri bu siteden bulabilirsiniz. Bize destek olmak için siteyi arkadaşlarınıza önermeyi unutmayınız.

1